fbpx
Neprižiūritys artimujų kapavietės gali jų netekti

Neprižiūrintys artimujų kapavietės gali jų netekti

Senovės išminčių posakis: „Kapinėse visiems užtenka vietos“ šiandien jau atgyvenęs. Kapinėse lopinėlių mažėja, todėl nenuostabu, kad žmonės dar būdami gyvi skuba pasirinkti ir užsiimti sau vietą. Pasistato sau paminklą pagal pageidavimą, sodina gėles.

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, pažymėtų apleistų kapaviečių galima aptikti vos vienose kitose kapinėse, nors neprižiūrimų kapų tiek miestų, tiek kaimų kapinėse – apstu.

Neprižiūrima kapavietė – kapavietė, kuri ne trumpiau kaip dvejus metus netvarkyta ir atitinka bent vieną iš kriterijų: nėra duomenų nustatyti, kas ir kada buvo palaidotas, kapavietės statiniai yra suirę, apleisti arba jų visai nėra, sunykęs kapavietės aptvaras arba jo nėra, kapavietė apaugusi atžaliniais krūmais, žolėmis, netvarkoma.

Pavyzdžiui, Alytaus miesto Daugų ir Klevų gatvių kapinėse artimųjų kapus lankantys alytiškiai gali pastebėti kapavietes, pažymėtas lentelėmis su numeriais. Anot Alytaus miesto savivaldybės atstovų, pastarosiomis dienomis abejose kapinėse jau pažymėta po 100 galbūt neprižiūrimų ir apleistų kapaviečių.

kapu tvarkymas Lietuvoje

Kiekvienam iš mūsų artimųjų netektis yra jautri tema. Deja, pasirūpinti į amžinąjį poilsį išėjusiais artimaisiais vyriausybė skatina tokiom priemonėm: žada atimti kapavietes. 

Džiaugiamės galėdami pasiūlyti jums sprendimą su projektu Išėje.lt kuris gali padėti kiekvienam Lietuvos gyventojui už minimalią sumą pasirūpinti savo artimaisiais nepriklausomai kur gyventų norintieji išlaikyti mirusiųjų atminimą: Lietuvos didmiestyja ar mažame miestelyje. Mes priimame užsakymus pasirūpinti artimųjų kapais iš viso pasaulio. O Darbus atliekame visoje Lietuvoje.

Daugiau apie mūsų planus galite sužinoti čia

0 0 balsai
Straipsnio įvertinimas
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Nuolaidos, patarimai ir naujienos garantuotos.

Tapkite mūsų prenumeratoriais

Neapsistokite ties čia...

Sužinokite daugiau

Kapų apsodinimas: kokius augalus rinktis?

Prižiūrint kapus natūraliai iškyla klausimas, ar verta auginti gyvus augalus, ar verčiau rinktis ištvermingas, bet neekologiškas dirbtines gėles, o gal visai uždengti kapavietę akmens plokšte.

Prisiminti nereikia pamiršti: apie iseje.lt

Prisiminti nereikia pamiršti: apie iseje.lt

Kintančiame šių dienų pasaulyje iškyla klausimas, ką daryti, jeigu aplinkybės neleidžia pasirūpinti artimųjų kapais taip dažnai, kaip norėtume

Kapiniu-simbolizmas-kipariso-medis

Kapinių simbolizmas kipariso medis

Krikščioniškoje vakarų kultūroje kipariso medis reiškia viltį. Biblijoje užrašyta, kad iš kipariso medžio buvo padirbinta garsioji Nojaus arka.

Praktiški kapaviečių antkapiai

Praktiški kapaviečių antkapiai

Skalda ir akmenukai reikalauja nedidelės priežiūros, tačiau, jei kapą aplankysite tik kartą per metus ar rečiau, jis neatrodys gražiai.

Tinkamiausi augalai kapams 2021 metais

Tinkamiausi augalai kapams 2021 metais

Gilinantis į tinkamus, dabartinius standartus atitinkančius kapinių augalus ne tik medeliai turi didžiulę svarbą, bet jau nuo senovės vienos iš gražiausių ir subtiliausių atributikų išliko gėlės.

Draugystės pradžiai dovanojame!

20% Nuolaida

Jūsų pirmam užsakymui

Norite gauti geriausią kapavietės priežiūros pasiūlymą atitikantį Jūsų poreikius?

Užpildykite formą. MES PADARYSIME VISA KITA.