fbpx

Kapų apsodinimas: kokius augalus rinktis?

Prižiūrint kapus natūraliai iškyla klausimas, ar verta auginti gyvus augalus, ar verčiau rinktis ištvermingas, bet neekologiškas dirbtines gėles, o gal visai uždengti kapavietę akmens plokšte. Nors pastarieji du variantai atrodytų praktiškiausi laiko ir pastangų atžvilgiu, pasirinkimas kapą apsodinti gyvais augalais ir tinkamai suderintomis gėlėmis garantuoja žavingą vizualinį efektą. Tik kaip jo pasiekti, sutaupant kuo daugiau vargo?

Dažniausiai linkstama kapus apsodinti didelės priežiūros nereikalaujančiais, šalčio nebijančiais augalais, iš kurių Lietuvoje populiariausi smulkūs, įvairių spalvų viržiai. Jie yra lengvai pasodinami, atsparūs šalčiams, o be to, puikiai atrodo derinami su tokiomis ilgametėmis gėlėmis kaip šilokai, žiemės, erikos, chrizantemos, astrai ir pan. Pasirinkus norimos spalvos viržius ir jais apsodinus kapą, kitas gėles galima rinkti ieškant formų ir spalvų dermės. Svarbiausia vengti per didelio kontrasto, derinti du ar tris atspalvius.

Pasirinkus augalų “paklotę” ramų ir estetišką foną arba gražų akcentą kapams suteiks visžaliai augalai: pušelės, maumedžiai, kiparisai ir kadagiai, o unikalią spalvą bet kuriuo metų laiku padovanos gražiu vyno atspalviu pasižymintys kietalapiai raugerškiai. Labai žavūs ir japoninių lanksvų krūmai, kurie pavasarį apsipila stambiais baltais žiedais. Taip pat verta paminėti didelę įvairovę nežydinčių, tačiau formomis, spalvomis ar lapais gražių augalų: alūnes, heichereles, gebenes, kalocefalus ir pan. Suderinus tarpusavyje žydinčius ir nežydinčius augalus galima pasiekti harmoningo, akį džiuginančio efekto.

Priklausomai nuo to, ar kapas saulėtoje, ar šešėlingoje vietoje, verta apsvarstyti karščio nebijančius augalus, pavyzdžiui, kvapiuosius čiobrelius, kurie, įdėjus šiek tiek pastangų, gali virsti dailiu kapą dengiančiu kilimu, taip pat – prie saulėtų kraštų įpratusius šalavijus, blyškius dekoratyvinius kiečius arba pūkuotąsias glažutes, džiuginančias smulkiais baltais žiedeliais tarp sidabriškų lapų. Šios gėlės nereikalauja didelės priežiūros, atrodo daug gražiau nei dirbtinės ir, žinoma, yra kur kas draugiškesnis sprendimas gamtai.

Norintiems gyvomis gėlėmis apsodinto kapo, tačiau neturintiems galimybės reguliariai jo lankyti gali padėti metinius priežiūros planus siūlančios kapų tvarkymo įmonės, kurios pagal pageidavimą pasirūpintų gėlių laistymu, ravėjimu, persodinimu ir kitais darbais.

0 0 balsai
Straipsnio įvertinimas
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Nuolaidos, patarimai ir naujienos garantuotos.

Tapkite mūsų prenumeratoriais

Neapsistokite ties čia...

Sužinokite daugiau

Prisiminti nereikia pamiršti: apie iseje.lt

Prisiminti nereikia pamiršti: apie iseje.lt

Kintančiame šių dienų pasaulyje iškyla klausimas, ką daryti, jeigu aplinkybės neleidžia pasirūpinti artimųjų kapais taip dažnai, kaip norėtume

Kapiniu-simbolizmas-kipariso-medis

Kapinių simbolizmas kipariso medis

Krikščioniškoje vakarų kultūroje kipariso medis reiškia viltį. Biblijoje užrašyta, kad iš kipariso medžio buvo padirbinta garsioji Nojaus arka.

Praktiški kapaviečių antkapiai

Praktiški kapaviečių antkapiai

Skalda ir akmenukai reikalauja nedidelės priežiūros, tačiau, jei kapą aplankysite tik kartą per metus ar rečiau, jis neatrodys gražiai.

Tinkamiausi augalai kapams 2021 metais

Tinkamiausi augalai kapams 2021 metais

Gilinantis į tinkamus, dabartinius standartus atitinkančius kapinių augalus ne tik medeliai turi didžiulę svarbą, bet jau nuo senovės vienos iš gražiausių ir subtiliausių atributikų išliko gėlės.

Draugystės pradžiai dovanojame!

20% Nuolaida

Jūsų pirmam užsakymui

Norite gauti geriausią kapavietės priežiūros pasiūlymą atitikantį Jūsų poreikius?

Užpildykite formą. MES PADARYSIME VISA KITA.