fbpx
Kapo uždengimas akmens plokšte ką reikėtų žinoti

Kapo uždengimas akmens plokšte: ką reikėtų žinoti

Kiekvienas, kuriam teko susidurti su kapavietės planavimu, žino, koks svarbus yra tinkamo apipavidalinimo klausimas. Siekiant kokybiško rezultato reikia apsvarstyti estetinį vaizdą, būsimos priežiūros iššūkius ir kainą. Vienas iš optimaliausių sprendimų ieškant ilgalaikio estetinio efekto, nereikalaujančio daug papildomos priežiūros, yra kapų dengimas akmens plokštėmis. Tvarumu ir natūralių raštų įvairove pasižymintis granitas nuo seno mėgiamas skulptorių ir akmentašių ypač todėl, kadangi dėl savo kietumo yra atsparus nepalankioms oro sąlygoms ir fiziniams pažeidimams.

 

Svarstančius šį kapavietės apipavidalinimo variantą domina sužinoti, kiek tai kainuotų. „Kadangi pilnas kapavietės įrengimas – itin delikatus darbas, apskaičiuojant kainą tenka atsižvelgti į daugelį veiksnių, – sako įmonės Angelo Akmuo atstovas. – Kokybiška granito plokštė kainuoja nuo 280 iki 350 eurų už kvadratinį metrą. Be pačios plokštės į kainą įeina kapavietės įrengimo darbas, kurio įkainojimas priklauso nuo aplinkos: vietos reljefo, kapavietės prieinamumo ir t.t.“

 

Kodėl svarbu, kad granito plokštė būtų kokybiška? „Grynas granitas yra labai atsparus aplinkos įtakoms. Jeigu granitas su geležies priemaišomis, nuo drėgmės ilgainiui gali pradėti rūdyti; pradeda kisti plokštės spalva, atsiranda dėmių,“ – perspėja specialistas.  Kokybiška plokštė užtikrina, kad pirminę eleganciją kapavietė išlaikys ir po daugybės metų, o įvaizdžiui palaikyti užteks kartas nuo karto nuvalyti paviršių. Be to, granito uoliena pasižymi didele natūralių raštų ir spalvų įvairove, tad norintys įspūdingo rezultato gali rinktis tarp žalių, rausvų, rudų, onikso juodumo atspalvių.

Kapavietės dengimas akmens plokste

Žinotina ir tai, kad rengdamos kapo projektą daugelis granito plokštėmis dengiančių įmonių padės teisiškai suderinti jį su savivaldybe. „Kapo dengimas akmens plokštėmis mūsų patirtyje nėra sukėlęs teisinių nesklandumų. Įstatymais ribojamas nebent paminklo aukštis,“ – sako įmonės Angelo Akmuo atstovas. Specialistas pamini ir tai, kad visos granito plokštės yra nukeliamos, todėl planuojantys laidojimą gali būti tikri šiuo požiūriu nesklandumų nesulauksią.

 

Pasirinkus jau pagamintą plokštę ir paminklą kapavietės įrengimas užtruks apie 30-40 dienų, individualūs projektai šiek tiek ilgiau, o darbams pasibaigus pasirinkusieji dengti kapavietę granito plokšte bus užtriktinti laiko nebijančiu rezultatu. Dėl šio privalumo kapų dengimas granito plokštėmis pastaruoju metu yra dažnas pasirinkimas.

0 0 balsai
Straipsnio įvertinimas
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Nuolaidos, patarimai ir naujienos garantuotos.

Tapkite mūsų prenumeratoriais

Neapsistokite ties čia...

Sužinokite daugiau

Kapų apsodinimas: kokius augalus rinktis?

Prižiūrint kapus natūraliai iškyla klausimas, ar verta auginti gyvus augalus, ar verčiau rinktis ištvermingas, bet neekologiškas dirbtines gėles, o gal visai uždengti kapavietę akmens plokšte.

Prisiminti nereikia pamiršti: apie iseje.lt

Prisiminti nereikia pamiršti: apie iseje.lt

Kintančiame šių dienų pasaulyje iškyla klausimas, ką daryti, jeigu aplinkybės neleidžia pasirūpinti artimųjų kapais taip dažnai, kaip norėtume

Kapiniu-simbolizmas-kipariso-medis

Kapinių simbolizmas kipariso medis

Krikščioniškoje vakarų kultūroje kipariso medis reiškia viltį. Biblijoje užrašyta, kad iš kipariso medžio buvo padirbinta garsioji Nojaus arka.

Praktiški kapaviečių antkapiai

Praktiški kapaviečių antkapiai

Skalda ir akmenukai reikalauja nedidelės priežiūros, tačiau, jei kapą aplankysite tik kartą per metus ar rečiau, jis neatrodys gražiai.

Tinkamiausi augalai kapams 2021 metais

Tinkamiausi augalai kapams 2021 metais

Gilinantis į tinkamus, dabartinius standartus atitinkančius kapinių augalus ne tik medeliai turi didžiulę svarbą, bet jau nuo senovės vienos iš gražiausių ir subtiliausių atributikų išliko gėlės.

Draugystės pradžiai dovanojame!

20% Nuolaida

Jūsų pirmam užsakymui

Norite gauti geriausią kapavietės priežiūros pasiūlymą atitikantį Jūsų poreikius?

Užpildykite formą. MES PADARYSIME VISA KITA.