fbpx
kapiniu-tvarkymo-tradicijos=skirtinguose-šalyse

Kapinių tvarkymo tradicijos skirtingose šalyse

Lietuvoje, laidojimo ir kapinių tvarkymo papročiai yra gerai pažįstami. Šio straipsnio metu, apžvelgsime įdomiausias kapinių tvarkymo tradicijas iš viso pasaulio. 

Kalbant apie laidojimo ir kapinių tvarkymo tradicijas, pirmiausia būtina paminėti svarbiausius kultūrinius ir socialinius faktorius, kurie paveikia visuomenės ryšį su mirtimi. 

Pirmasis faktorius, turintis įtaką santykiui su mirtimi yra tradicijos ir jų irimas. Kaip pavizdį, paimkime Vokietiją, kuri išsiskiria savo įvairove. Šioje šalyje, atsispindi daugybė skirtingų įsitikinimų ir papročių, kilusių iš turtingos istorijos ir geografinės padėties Europos žemyno centre. Šiaurėje esančios šalys, turi savo laidotuvių ir kapinių tradicijas, kurios prasidėjo dar vikingų laikais. Rytuose, Rytų Europos stačiatikių tradicijos dominuoja daugelyje laidojimo industrijų, o pietuose ir vakaruose, vakarietiškos tradicijos nustato tai, ką galima apibūdinti kaip vokiečių kapinių papročius. 

Dėl istorinių ryšių su šiaurės šalimis, buvo perimtos tradicijos laidoti žmones kartu su daiktu, kuris yra jiems brangus.Tačiau, dėka dominuojančios religijos įtakos mažėjimo ir visuomenės polinkio į modernumą, šį paprotį prisimena vos kelios šeimos ir vietoj to, masiškai yra paplite kremuoti-deginti kūnai ir taupant vietą padėta nedidelė urna. 

Šalyse, kuriose yra išlikusi religijos įtaka visuomenei ir šiomis dienomis kaip Urugvajuje, santykis su mirtimi yra visai kitoks: Urugvajuje yra keturios šventės, apimančios mirties idėją ir kapinių papročius. Urugvajus turi savo Meksikos atostogų „Dia De Muertos“ versiją, kai žmonės susirenka pagerbti savo mirusiųjų, papuošdami artimųjų kapų vietas. Kitos šventės apima Veteranų dienos, Kapinių dienos ir net „World United for Life“ renginio versiją. 

Kapinių papročiai Urugvajuje sako, kad visi palaikai turi būti palaidoti kapinėse. Deja, nėra laidojimo namų, jei esate šioje šalyje. Vienas labai svarbus laidotuvių ir kapinių kultūros aspektas Urugvajuje yra tas, kad visi laidojimo darbuotojai visada turi dėvėti uniformas. Tai iš dalies skirta pagerbti mirusiuosius. Teritorija taip pat nuolatos sutvarkyta, kad būtų išlaikyta graži, daugelio žmonių paskutinio poilsio vietos priežiūra. 

Šis požiūris taip pat yra atkartojamas ir Azijos šalyse, kur sąryšis su šeima ir pagarba šeimai yra skaitomi, kaip vieni iš kertinių visuomenės pagrindą palaikančių pagrindų. 

kapiniu tvarkymo tradicijos pasaulyje

Kinijoje 

Kapinių papročių Kinijoje tikslas – pagerbti mirusiuosius. Žmonės brangina savo mirusio artimo gyvenimą naudodami spalvas, o ne liūdi dėl savo mirties kaip tai daro daugelyje Vakarų šalių. Dėl šios priežasties, laidotuvių ceremonijos spalvos dažnai būna ryškios. Balta spalva naudojama kaip fonas ar pamatas, o kitos spalvos buvimas – dažniausiai pastelinės violetinės, mėlynos, rožinės, geltonos ar žalios yra simbolinis būdas pagerbti žmogaus gyvenimą. 

Kinijos kapinėse dažnai yra spalvingas kraštovaizdis ir įvairiausi augalai bei gėlės, kad būtų sukurtas labai natūralus prisilietimas. Kinai ypač mėgsta gamtą ir integruoja tai į savo kapinių papročius apželdindami ir kruopščiai pasirinkdami vietą. Tačiau tai apsiriboja šiuolaikinėmis kapinėmis. Vietos gyventojai tradicines kapines dažnai laiko labai niūriomis. 

Dėl Lietuviškų laidojimo ir kapinių lankymo tradicijų siūlome paskaityti mūsų rašytą straipsnį: Mirtis dabar ir prieš 99 metus 

Nors tradicijos (ir iš kur jos atsirado) yra gražios, pasauliniame peizaže viskas keičiasi. Iš šių trijų kultūrų galime sužinoti apie kūrybiškumo ir pagarbos svarbą žengdami į ateitį. 

Viena Bendra problema, kuri sieja visas šias šalis ir jų papročius yra jų nenoras kalbėti apie mirtį. Visose šiose šalyse, jaunosios kartos laiko mirtį kažkuo antgamtišku ir nutinkančiu kažkur tolumoje. Toks požiūris daro įtaką ir kapinių lankymo tradicijoms – statistika byloja, jog kapinės lankomos vis rečiau, su lyg kiekviena karta. 

Tačiau matant tokią įvairovę laidojimo tradicijose, galima pasidžiaugti, kad jos vis dar yra išlikę ir turėtume dažniau apie jas kalbėti ir skatinti kalbą apie mirtį kaip natūralią gyvenimo dalį.

0 0 balsai
Straipsnio įvertinimas
guest
1 Komentarai
Seniausias
Naujausias Labiausiai balsavo
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

[…] ir dėmesiu, kurį skiriame nueidami uždegti žvakutės ir sutvarkyti kapavietes – juk nuo seno gyvuoja tradicija tokiu būdu parodyti, jog judėdami į priekį nepamiršome, iš kur […]

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Nuolaidos, patarimai ir naujienos garantuotos.

Tapkite mūsų prenumeratoriais

Neapsistokite ties čia...

Sužinokite daugiau

Kapų apsodinimas: kokius augalus rinktis?

Prižiūrint kapus natūraliai iškyla klausimas, ar verta auginti gyvus augalus, ar verčiau rinktis ištvermingas, bet neekologiškas dirbtines gėles, o gal visai uždengti kapavietę akmens plokšte.

Prisiminti nereikia pamiršti: apie iseje.lt

Prisiminti nereikia pamiršti: apie iseje.lt

Kintančiame šių dienų pasaulyje iškyla klausimas, ką daryti, jeigu aplinkybės neleidžia pasirūpinti artimųjų kapais taip dažnai, kaip norėtume

Kapiniu-simbolizmas-kipariso-medis

Kapinių simbolizmas kipariso medis

Krikščioniškoje vakarų kultūroje kipariso medis reiškia viltį. Biblijoje užrašyta, kad iš kipariso medžio buvo padirbinta garsioji Nojaus arka.

Praktiški kapaviečių antkapiai

Praktiški kapaviečių antkapiai

Skalda ir akmenukai reikalauja nedidelės priežiūros, tačiau, jei kapą aplankysite tik kartą per metus ar rečiau, jis neatrodys gražiai.

Tinkamiausi augalai kapams 2021 metais

Tinkamiausi augalai kapams 2021 metais

Gilinantis į tinkamus, dabartinius standartus atitinkančius kapinių augalus ne tik medeliai turi didžiulę svarbą, bet jau nuo senovės vienos iš gražiausių ir subtiliausių atributikų išliko gėlės.

Draugystės pradžiai dovanojame!

20% Nuolaida

Jūsų pirmam užsakymui

Norite gauti geriausią kapavietės priežiūros pasiūlymą atitikantį Jūsų poreikius?

Užpildykite formą. MES PADARYSIME VISA KITA.