fbpx
Kaip Covid-19 pakeitė kapinių lankymą

Kaip Covid-19 pakeitė kapinių lankymą ?

Covid-19 laikais, kapinių lankymas nebėra impulsyvi veikla. Dabar, tai priklausoma nuo registruojamos užkrėtimo atvejų statistikos ir politikų sprendimų. Rekomenduotina prieš nusprendžiant aplankyti kapus, įvertinti šiuos kintamuosius:

 

1.Einančiųjų skaičius: Rekomendacija skambėtų šitaip – Kuo mažiau, tuo geriau. Tokiu būdu sumažinant tikimybę apkrėsti kelis žmones. Jei įmanoma, siūloma vykti po vieną, laikantis saugaus atstumo nuo kitų kapinių lankytojų.

2.Einančiųjų amžius: Rekomenduojama eiti tik tiems žmonėms, kurie yra jaunesni nei 60 metų, atsižvelgiant į faktą, jog vyresnio amžiaus žmonėms statistiškai yra didesnė komplikacijų tikimybė, nei jaunesniems

3.Einančiųjų sveikata: Jei pastaruoju metu jaučiatės nekaip arba turite gripui būdingų požymių – karščiavimas, slogavimas ar kosulys, rekomenduojama apsilankymą atidėti iki visiško pasveikimo. Taip pat žmonės, kurie yra laikomi pažeidžiamų grupių nariai (pagal SAM rekomendacijas):

 

 • vyresnio nei 60 metų amžiaus žmonės ir (arba) sergantys lėtinėmis ligomis, nurodytomis sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše:

 • žmogaus imunodeficito viruso liga;

 • piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taiky-to gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai);

 • cukrinis diabetas;

 • širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu 2-4 laipsnio;
  · lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo nepakankamumu;

 • lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu;

 • būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos;

 • ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapijas ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai;

 • ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilpredni-zolono 10 mg/kg per dieną ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabai-gos nepraėjo 6 mėnesiai;

 • įgimtas imunodeficitas;

 • kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas.

4. Einančiųjų lokacija: Jei neseniai buvote netoli židinio arba atvykote iš kitos šalies, dirbate darbe, kur nuolatos susiduriate su dideliu skaičiumi skirtingų žmonių, ypač uždarose patalpose, rekomenduojama likti namie arba keliauti vieniems.

0 0 balsai
Straipsnio įvertinimas
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Nuolaidos, patarimai ir naujienos garantuotos.

Tapkite mūsų prenumeratoriais

Neapsistokite ties čia...

Sužinokite daugiau

Kapų apsodinimas: kokius augalus rinktis?

Prižiūrint kapus natūraliai iškyla klausimas, ar verta auginti gyvus augalus, ar verčiau rinktis ištvermingas, bet neekologiškas dirbtines gėles, o gal visai uždengti kapavietę akmens plokšte.

Prisiminti nereikia pamiršti: apie iseje.lt

Prisiminti nereikia pamiršti: apie iseje.lt

Kintančiame šių dienų pasaulyje iškyla klausimas, ką daryti, jeigu aplinkybės neleidžia pasirūpinti artimųjų kapais taip dažnai, kaip norėtume

Kapiniu-simbolizmas-kipariso-medis

Kapinių simbolizmas kipariso medis

Krikščioniškoje vakarų kultūroje kipariso medis reiškia viltį. Biblijoje užrašyta, kad iš kipariso medžio buvo padirbinta garsioji Nojaus arka.

Praktiški kapaviečių antkapiai

Praktiški kapaviečių antkapiai

Skalda ir akmenukai reikalauja nedidelės priežiūros, tačiau, jei kapą aplankysite tik kartą per metus ar rečiau, jis neatrodys gražiai.

Tinkamiausi augalai kapams 2021 metais

Tinkamiausi augalai kapams 2021 metais

Gilinantis į tinkamus, dabartinius standartus atitinkančius kapinių augalus ne tik medeliai turi didžiulę svarbą, bet jau nuo senovės vienos iš gražiausių ir subtiliausių atributikų išliko gėlės.

Draugystės pradžiai dovanojame!

20% Nuolaida

Jūsų pirmam užsakymui

Norite gauti geriausią kapavietės priežiūros pasiūlymą atitikantį Jūsų poreikius?

Užpildykite formą. MES PADARYSIME VISA KITA.